OPC-Expert komunikace OPC

Připravujeme novou verzi stránek OPC-Expert!!!

V průběhu měsíce únor a březen 2020 dojde k upgradu stránek OPC-Expert. Během této doby mohou být obsah nebo některé funkce nedostupné. Děkujeme za Vaši trpělivost!

Produkty a Služby

Stránky OPC-Expert jsou určeny uživatelům průmyslového komunikačního standardu OPC. Základem tohoto webu je prodej a následná podpora OPC produktů firmy Matrikon. Svět OPC je však nejen o základní architektuře OPC Server - OPC Klient. Uživatelům či systémovým integrátorům přijdou vhod i nejrůznější OPC nástroje, z nichž mnohé, včetně světově nejrozšířenějšího OPC Exploreru, jsou ke stažení zcela zdarma. Provozovatelé technologických celků, zodpovědní za fungování informačních sítí, dále ocení nástroje ze skupiny Správa dat a Zabezpečení OPC komunikace.

Produkty a další rozvoj technologií firmy Matrikon OPC již dnes počítají s nejnovějším standardem OPC UA (Unified Architecture). V sekci OPC UA naleznete např. návod na začlenění "starých" OPC classic serverů (OPC DA, OPC HDA, OPC AE) do těchto nových architektur.

Krom sekce pro nákup OPC produktů firmy Matrikon (OPC servery, OPC klienti apod.) zde dále naleznete informace o standardu OPC, obvyklé architektury, návrhy řešení na bázi OPC a program OPC školení v České republice.

Více o nás...

Stránky OPC-Expert jsou provozovány společností ExPS s.r.o., integrátorem a distributorem produktů Kanadské firmy Matrikon - divize MatrikonOPC. Firma Matrikon je největším světovým producentem systémových řešení na bázi komunikačního standardu OPC. Dlouhodobé zkušenosti, zahrnující mimo jiné i vývoj více jak 500 OPC serverů / rozhraní a jejich použití ve 100 000 aplikacích po celém světe, jsou zárukou vysoké kvality nabízených řešení, dlouhodobé podpory a 100%-ní orientace na zákazníka a řešení jeho nejčastějších problémů.

ExPS s.r.o. je ryze českou inženýrskou firmou, poskytující vysoce kvalifikované služby v oblastech poradenství, průmyslové automatizace a zpracování dat, a to zejména v oborech řízení chemických, potravinářských a biotechnologických procesů.

Členy našeho týmu jsou vysoce kvalifikovaní profesionálové nejen se zkušenostmi v oblasti OPC, ale i průmyslové automatizace a sběru a zpracování dat. Náš komplexní pohled na Vaši problematiku je tak zárukou úspěchu! Náš přístup ke každé zakázce je zcela individuální, a to jak v případě cenotvorby, technických konzultací, komunikace i následné podpory.

Naprostou samozřejmostí je i skutečnost, že Specialisté průmyslové komunikace OPC v našem týmu jsou certifikováni firmou Matrikon jako MatrikonOPC System Integrator.

Rychlá navigace

Jsem začátečník v OPC... Přečtěte si úvod do průmyslové komunikace OPC: První kroky v OPC.

Chci vědět více... Chcete se stát skutečným profesionálem v oblasti integrace OPC? Podívejte se na program školení pořádaných v České republice.

Mám starší řídicí systém... Sběr dat ze staršího typu řídicího systému (PLC, DCS): Pokračujte v sekci OPC Servery.


Novinky

22.4.2019 Nové termíny školení OPC Po delší době, kdy jsme se věnovali pouze Školení OPC Individual, se vracíme k vyhlášení nových termínů školení OPC Classic (OPC DA, OPC HDA a OPC AE) and školení OPC UA. Více informací naleznete v sekci Školení.

28.8.2013 Nové termíny školení OPC Uveřejněny termíny školení OPC Classic (OPC DA, OPC HDA a OPC AE) and školení OPC UA pro podzim roku 2013. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost se seznámit s průmyslovým standardem, který boří hranice mezi jinak nekompatibilními automatizačními prvky různých dodavatelů!

9.10.2012 První školení OPC Classic Na základě četných žádostí ze strany zákazníků nejrůznějších průmyslových odvětví jsme do nabídky školení nově zařadili školení OPC Classic (OPC DA, OPC HDA a OPC AE) - Level 1 (První kroky). Školení se setkalo s vysoce pozitivním hodnocením ze strany účastníků, což pro nás samozřejmě představuje motivaci do další práce!