OPC-Expert komunikace OPC

Víte, že...

Matrikon UCS - základní princip komunikace

Nejnovější OPC servery na platformě Matrikon UCS (Universal Connectivity Server) poskytují klientům data nejen ve formátu OPC Classic (OPC DA), ale i ve formátu OPC UA a OPC XI. Doporučujeme tak již dnes zakoupit tento nový typ OPC serveru a ve chvíli, kdy Vaše klientské aplikace budou například připraveny na komunikaci prostřednictvím OPC UA, bude kompletní migrace Vaší architektury na OPC UA bez zbytečných dodatečných investic.
K dispozici jsou řešení PLC Suite, Building Automation, DCS Suite, Turbines a Wireless.
Informace o OPC UA | Přehled produktů pro OPC UA

Kvalita se počítá!

Firma Matrikon Inc. je největším světovým producentem systémových řešení na bázi komunikačního standardu OPC. Dlouhodobé zkušenosti, zahrnující mimo jiné i vývoj více jak 500 OPC serverů / rozhraní a jejich použití v bezpočtu aplikacích po celém světe, jsou zárukou vysoké kvality nabízených řešení, dlouhodobé podpory a 100%-ní orientace na zákazníka a řešení jeho nejčastějších problémů.

Jedním z klíčových faktorů dlouhodobého úspěchu MatrikonOPC je špičková podpora produktů. Nezáleží, zda máte problém s instalací produktu či zapomenete heslo, rychlá odezva Matrikon Hot-line je zárukou Vaší spokojenosti. Tohoto faktu si naši zákazníci váží především!


OPC Servery - PLC Suite

OPC servery firmy Matrikon pokrývají automatizační techniku známých i méně známých firem a cenou i kvalitou mnohdy předčí i OPC servery z dílny samotných výrobců daného řídicího systému. Zároveň jsou v nabídce obsaženy OPC servery i pro "staré" řídicí systémy, pro které jejich výrobci nikdy vlastní OPC server ani nevytvořili. Mezi nejčastěji používané patří:

 • Siemens S7 PLC OPC Server
  špičkový OPC server poskytující konektivitu pro PLC řady Simatic S7 (S7-200, S7-300, S7-400 a S7-1200) s pomocí komunikační vrstvy Ethernet nebo s pomocí adaptéru NetLink (konverze MPI/Profibus na Ethernet). Více informací +

 • Siemens S5 OPC Server
  OPC server poskytující konektivitu pro staré PLC řady Simatic S5 s pomocí komunikační vrstvy Ethernet (ISO on TCP) nebo protokolu H1. Více informací +

 • Modbus OPC Server pro zařízení s rozhraním Modbus
  OPC Server umožňující bezpečný a spolehlivý real-time přenos dat mezi veškerými zařízeními s komunikačním protokolem Modbus a OPC-klientskými aplikacemi (např. HMI, SCADA, Historian). Více informací +

 • Allen Bradley OPC Server Suite
  OPC Server pro komunikaci s populárními Allen Bradley PLC5, Allen Bradley SLC500, Allen Bradley Micrologix a Allen Bradley ControlLogix. Více informací +

 • GE Fanuc PLC OPC Server
  OPC Server pro komunikaci s PLC GE 90-30, PLC 90-70 a PLC GE Versamax.
  Více informací +

 • Mitsubishi OPC Server
  OPC Server pro read/write přenos dat z Mitsubishi PLC řady Q, Mitsubishi PLC řady A a Mitsubishi PLC řady FX. Více informací +

 • OMRON OPC Server
  OPC Server pro robustní (advanced error recovery) přenos dat z Omron CS/CJ řady PLC a Omron CV řady PLC. Více informací +

Další informace o skupině OPC Driverů PLC Suite se dozvíte na stánkách MatrikonOPC!


OPC Servery - DCS Suite

MatrikonOPC nabízí velké množství OPC Serverů i pro řídicí systémy typu DCS, mimo jiné i OPC servery pro "starší" řídicí systémy, pro které jejich výrobci nikdy vlastní OPC server ani nevytvořili. Příkladem mohou být:

DCS OPC Suite na stánkách MatrikonOPC | Orientační ceník DCS OPC Serverů


OPC Servery - Building Automation

Building Automation je relativně nové, ale dynamicky se rozvíjejí odvětví automatizace. Charakteristické je zejména vysokým stupněm diferenciace použitých typů technických zařízení, důsledkem čehož jsou vzájemně nekompatibilní komunikační protokoly pro monitorování a řízení budov. Integrace s pomocí OPC je jednoznačnou odpovědí! Mezi často nasazovaná řešení patří:

Building Automation OPC Suite na stánkách MatrikonOPC | Orientační ceník Building Automation OPC Serverů

Další produkty v sekci Nástroje

Archivace Dat za bezkonkurenční cenu MatrikonOPC Micro Historian - nástroj pro sběr a dlouhodobou archivaci Dat z libovolného množství OPC DA Serverů do jednotného datového úložiště. Verze Micro Historian je cenově výhodné řešení pro archivaci malého množství dat (do 100 proměnných (100 OPC Tag)).

Archivace Alarmů a Událostí MatrikonOPC A&E Historian - nástroj pro sběr a dlouhodobou archivaci Alarmů a Událostí z libovolného množství OPC AE Serverů do jednotného datového úložiště.

OPC Tunneller MatrikonOPC Tunneller - nástroj pro převod OPC komunikace na TCP/IP. Tím uživatel eliminuje obvyklé problémy s nastavením COM/DCOM a zjednoduší použití standardu OPC v síťovém prostředí se zabezpečením technologií firewall nebo mezi různými doménami.

Sdílení dat mezi OPC Servery MatrikonOPC Data Manager - nástroj pro sdílení dat mezi libovolným počtem OPC Serverů.

Redundance OPC MatrikonOPC Redundancy Broker - potřebujete zvýšit spolehlivost vaší OPC komunikace, ale vaše OPC klienské aplikace neumí přistupovat k redundantním OPC Serverům? Řešením je Redundancy Broker firmy Matrikon!